Crvena Zvezda Beograd | Red Star Belgrade

#fkcz #kkcz #crvenazvezda #redstar

Crvena zvezda – Voždovac 4:0 | Sjajni Mirko Ivanić

Crveno bela mašina ne staje. Još jedna sigurna pobeda, ovoga puta pod dirigentskom palicom Mirka Ivanića. U utakmici šestog kola Mozzart Bet Superlige Srbije, na beogradskoj, Marakani pred 10.000 zvezdaša, Crvena zvezda je savladala beogradski Voždovac rezultatom 4:0.

Prvo poluvreme

Od prvog sudijskog zvižduka fudbaleri srpskog šampiona su krenuli silovito. Napadački fudbal u pravom smislu te reči. Da će Marakana ostati i dalje neosvojiva tvrđava potvrđeno je već u trećem minutu utakmice. Večeras najbolji pojedinac na meču, Mirko Ivanić, driblao je po levoj strani i uposlio Aleksandra Pešića, a on se lukavo postavio ispred Damjanovića i pogodio bliži ugao za početnih 1:0.

samocrvenazvezda.coм | FOTO: Andrej Kranjc

Pokušao je Voždovac odmah da uzvrati. Milović je samo minut po vođstvu Crvene zvezde pokušao udarcem glavom iz kornera, ali su Borjan i stativa uspeli da spreče defanzivca Voždovca da poravna rezultat.

Nastavila je Zvezda da igra svoju igru, pa je ponovo Ivanić u osmom minutu driblao po levom boku uz pomoć Kataija, i ostavio loptu na tacni Osmanu Bukariju, koji je lagano udvostručio prednost.

Mogao je Bukari i u 21. minutu da se ponovo upiše u strelce. Iz malo nekarakteristične pozicije za njega, gađao je glavom , ali pored stative. Ivanić nastavlja da “melje”. Konstantno je delovao kao “motor” u sredini terena našeg tima, a situacija iz 27. minuta najbolje opisuje to. Prohujao naš ofanzivni vezni po sredini terena, iza sebe ostavio nekoliko fudbalera Voždovca, sa ivice kaznenog prostora uputio je šut, ali nađalost – preko gola.

S druge strane, gosti su zapretili u 33. minutu preko Purtića koji je sa tridesetak metara snažno gađao, delovalo je to opasno, ali je lopta završila preko prečke. Minut kasnije, iz slične pozicije je gađao i Kangva na drugoj strani, ali ponovo je lopta završila iznad gola. Imao je i Katai izglednu šansu u 43. minutu da se upiše u strelce na asistenciju Bukarija ali je nedostajalo više koncentracije u završnici. Tom šansom se završilo i prvo poluvreme.

Drugo poluvreme

Na startu drugog poluvremena Dejan Stanković je izvršio prvu promenu. U igru je ušao Dragović umesto mladog Stankovića, pa je došlo do rotacije u odbrani našeg tima. Eraković je prešao na poziciju desnog beka, dok je austrijski reprezentativac zaigrao u paru sa Milunovićem.

Fudbaleri Crvene zvezde su se često odlučivali za udarce sa distance, jer se činilo kao da postoji “rupa” na terenu između odbrane i sredine Voždovca, a taj prostor je pokušao da iskoristi i Kanga, međutim, lopta je završila preko prečke posle njegovog udarca sa dvadesetak metara.

Napadali su gosti, želeli su da smanje rezultat, a pokušaj iz 63. minuta kada je Hajdin gađao “makazicama” izmamio je apluaze svih prisutnih na tribinama stadiona “Rajko Mitić”, premda je Borjan paradom ulepšao akciju.

Nastavio je Stanković da menja, a u igru su ušli Mitrović i Srnić umesto strelaca – Pešića i Bukarija. Nespretnu reakciju Mijailovića nije uspeo da kazni Katai u 65. minutu, kada je gađao iskosa sa leve strane, ali je Krunić u stilu rukometnog golmana uspeo da odbrani. Nastavilo se atakovanje fudbalera Crvene zvezde, a Stanković je nastojao da tokom čitavog meča održava svežinu pravljenjem pravovremenih izmena, pa su šansu u poslednjih 15 minuta dobili i Sanogo i Ben umesto Kangve i Kataija.

Rastrčan je bio Srnić od momenta kada je ušao u igru, a mogao je samog sebe da nagradi u 83. minutu, kada je sa dvadesetak minuta iz voleja gađao pored stative. Minut kasnije se u strelce upisao El Fardu Ben, a prethodno je Krunić loše ispucao loptu. Neodlučan je bio golman Voždovca i gađao, ali samo do Srnića koji je odigrao za Ivanića, a on odložio za napadača sa Komora i upisao treću asistenciju večeras. Perfektnu partiju krunisao je Mirko Ivanić golom u 88. minutu posle dodavanja Kange, kada je rutinski sa leve strane pogodio dalji ugao i stavio tačku na meč.