Zvezdina ABA polusezona na 11-0, razmontirana i Mega 78:68

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su jedanaestu uzastopnu pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su u Sremskoj Mitrovici savladali Mega Bemaks rezultatom 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14).

ABA Liga / KK Mega Bemax vs KK Crvena zvezda mts 68:78 / Highlights

Izabranici Milana Tomića su kontrolisali utakmicu tokom gotovo svih 40 minuta. Ključ je bio u dobroj odbrani, baš kao i na nedavnoj utakmici protiv Breše u Evrokupu. Do ključne prednosti Zvezda je došla u završnici prvog perioda i početkom drugog kada je furioznom serijom 14:2 stekla 13 poena prednosti (17:30) i to nakon trojke Stratosa Perperoglua. Do kraja utakmice granitna odbrana je čuvala prednost i trasirala put do fantastičnog skora u ABA ligi – 11:0.

Najefikasniji akter utakmice bio je Startos Perperoglu koji je ubacio 17 poena i uz to pridodao pet skokova i četiri asistencije. Pratili su ga Bili Beron sa 14 i Džo Regland sa 13 koševa.

Prvo poluvreme utakmice je zaista zaličilo na neverovatno izdanje crveno-belih u 9. kolu Evrokupa protiv Breše. Odbrana je bila na sličnom nivou pa je ekipa Mega Bemaksa za 20 minuta postigla samo 25 poena. Zvezda je na poluvreme otišla sa visokih ’’plus 17’’ – 25:42.

Billy Baron

U drugom poluvremenu ritam utakmice je malo opao i viđen je veliki broj slobodnih bacanja. Međutim, recept je i dalje bio isti – čvrsta odbrana koja je konstantno čuvala sigurno vođstvo koje je u jednom trenutku išlo i do 20 poena (42:62) na 13 minuta pre kraja i to nakon poena Majkla Odža.

Boriša Simanić

Prednost do kraja se nije dovodila u pitanje. Borbena Mega je uspela da u jednom trenutku smanji prednost na šest poena zaostatka, ali je to bilo u samoj završnici. Svako pitanje pobednika je rešeno poenima Bilija Berona koji su vratili dvocifreno vođstvo i postavili konačan rezultat – 68:78.

Mega Bemaks – Crvena zvezda mts 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14)

Crvena zvezda mts: Regland 13, Perperoglu 17 (5sk, 4as), Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 5 (4sk), Faje 5 (10sk), Beron 14 (4sk, 4as), Dobrić, Ristić, Simanić 8 (4sk), Cirbes 6, Odžo 5 (4sk).