Zvezda se nada brejku, ali Valensija je ipak favorit

Izabranici Milana Tomića krenuli su juče put Valensije samo sa jednom željom da večeras od 20:45 sruše velikog rivala i naprave ogroman korak ka četvrtfinalu.

Tradicija je na strani crveno-belih. Poslednja dva puta iz Valensije su se vratili sa velikim brejkom, ali istorija im neće mnogo značiti protiv ekipe koja važi za najvećeg favorita za osvajanje Evrokupa. Istakao je to i Ognjen Dobrić i poručio:

U Top 16 fazi svaka utakmica je bitna i teška. Klubovi su u ovoj fazi sa razlogom, igrali su na visokom nivou i žele u četvrtfinale. Izvukli smo pouke sa gostovanja Malagi i mislim da ćemo ovoga puta drugačije početi utakmicu. Idemo po pobedu. Da bismo to uradili moramo da budemo koncentrisani svih 40 minuta, da damo sve od sebe i da se borimo do poslednje kapi znoja. Da uđemo sa velikom energijom, pametno i da gradimo rezultat od početka. To je jedini način da se pobedi tako kvalitetna ekipa kao što je Valensija.

Crveno-beli do sada u Evrokupu ne mogu da se pohvale dobrim učinkom u gostima. Od šest mečeva, samo su dva dobili. Ipak, Dobrić navodi da tu ne postoji neka matrica.

Ne razmišljam na taj način, tako se namesti da odigramo loše, da loše otvorimo utakmicu. Kasnije mi dođemo na neki svoj nivo, ali pad koncentracije na početku nas uglavnom dosta košta. Svaki meč je priča za sebe. A, mi uvek idemo na pobedu.

Tako razmišlja i Stratos Perperoglu koji je sa 23 poena, od čega četiri trojke iz pet pokušaja, bio ključni da se u Malagi izbegne ubedljiv poraz.

Trostruki prvak Evrope je pred put u sunčanu Valenisiju istakao da crveno-bele očekuje veoma težak meč, pogotovo što se radi o četvrtom vezanom gostovanju.

Valensija ima odličan tim što znači da moramo da budemo fokusirani svih 40 minuta. Rival se dosta oslanja na kontranapad što poziva na dodatni oprez i maksimalnu koncentraciju. Naš rival je odlično popunjen na svim pozicijama, ali posebno dobar posao u odbrani moramo da uradimo na Dubljeviću. Njegov učinak moramo da svedemo na što manju meru.