U laganom modu za vrh tabele, Zvezda – Radnički 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša na domaćem terenu u okviru drugog kola Superlige sa 2:0 (Rodić 9’, Ben 90+2′).

Crvena zvezda je potvrdila da je defanzivno fantastična ove sezone jer ni u petom meču zaredom nije primila gol.

Golove su postigli Milan Rodić, levi bek, koji je maltene na samom startu, u devetom minutu utakmice, crveno-belima doneo prednost na meču, i El Fardu Ben, koji je bio precizan sa bele tačke u nadoknadi meča.

Trener gostiju Nenad Lalatović nije bio u prilici da vodi svoju ekipu na ovom meču, jer mu je pred početak pozlilo i nije se našao na atletskoj stazi “Rajka Mitića”.

Rodić se prilikom postizanja prvog gola našao sam ispred golmana gostiju Živkovića i matirao ga za 1:0.

Posle primljenog gola Radnički nije uspevao opasnije da pripreti, sve do 43. minuta kada je napadač Radničkog Mrkić izašao jedan na jedan sa golmanom Borjanom, ali nije uspeo da se najbolje snađe u kaznenom prostoru domaćina.

Tom prilikom reagovao je i Rodić, gosti su pomislili da to može biti i penal, ali je ponovljeni snimak pokazao suprotno.

U oba poluvremena glavni arbitar meča Stojiljković je napravio tajm-aut, zbog velike sparine u Beogradu.

Crvena zvezda je tokom većine meča kontrolisala ritam utakmice i nije dozvoljavala protivniku da opasnije pripreti njhovom golu, ali nije ni pokazivala preterano veliku želju da dođe do dupliranja prednosti i ‘odlepi’ se na 2:0.

Crveno-beli su krajem meča uglavnom pokušavai da ugroze gol protivnika šutevima iz velike udaljenosti, Ebesilija, Bena i Jovančića, ali nisu napravili nijednu konkretnu priliku. Kada bi Nišlije dolazile do lopte ti napadi su uglavnom bili brzo sprečeni, ili loše realizovani.

U nadoknadi meča Ebesilio je posle sjajne timske akcije dodao loptu Gobeljiću na ivici šesnaesterca, kojeg je jedan od igrača Radničkog srušio sa leđa i sudjia je dosudio penal.

Ovoga puta odluka arbitra je bila besprekorna i penal je pravedno dosuđen. Na belu tačku loptu je namestio Ben, koji je fudbal poslao u jednu, a golmana u drugu stranu za konačnih 2:0.

Zvezda je tako ostvarila drugu pobedu u Superligi u isto toliko odigranih mečeva, nakon što je u prvom kolu, takođe na domaćem terenu, slavila protiv Dinama iz Vranja sa 3:0.

Aktuelni šampion Srbije je ovom pobedom dobro nastavio odbranu titule i sada izbio na prvo mesto Superlige, jer je jedina ekipa lige sa dva ostvarena trjiumfa.

Crvena zvezda – Radnički Niš 2:0 (Rodić 9′, Ben 90+2′)

Stadion: Rajko Mitić

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Meleg, Ebesilio, Jevtović, Stojiljković