Optimizam bez pokrića, Valensija rutinski protiv crveno-belih 92:76

Jedna četvrtina je bila premalo, Valensija je, možemo reći, bez puno muke dobila meć trećeg kola TOP 16 faze Evrokupa i tako dala do znanja da je najveći pretendent za osvajanje ovog, drugog po rangu, evropskog košarkaškog takmičenja.

Crveno-beli su savladani na drugom gostovanju zaredom, posle poraza od Unikahe u prošlom kolu i sada imaju skor od jedne pobede i dva poraza.

Valensija je ostala sa maksimalnim učinkom posle tri odigrana kola i praktično je obezbedila plasman među najboljih osam ekipa ovogodišnjeg izdanja Evrokupa.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu, a potom je sve krenulo naopako po crveno-bele, dve serije domaćina, ne prevelike, ali dovoljne da se dođe do osetnije prednosti, bile su dovoljne za miran finiš, na kraju i ubedljivu pobedu – 92:76.

Zvezda je dobro krenula, povela 6:0, držala prednost prvih pet minuta, sve do trojke Sastrea (11:10).

Ipak, finiš prvog kvartala je pripao crveno-belima, trojkom Perperoglua bili su u prednosti na prvoj pauzi (23:19).

Druga četvrtina – druga priča. Van Rosom, Tomas i Dubljević serijom 9:0 vratili su prednost Valensiji. Posle trojke Van Rosoma išla je razlika do +8 (38:30).

U trećem periodu ponovo su Beograđani prišli, Beron je ubacio trojku za 48:51, potom je Regland doveo Zvezdu na samo korak (52:53). Usledila je tada nova serija domaćina, ovaj put 7:0 (60:52).

U trećoj četvrtini videli smo odličnu igru Džoa Reglenda koji je bio ubedljivo najbolji igrač Zvezde na ovom duelu. Reglend je i asistirao i igrao dobru odbranu, ali je pre svega bio dobar poenterski.

Ipak, Zvezdina solidna odbrana se “raspala” u drugom poluvremenu, ali treba dati zasluge i košarkašima Valensije koje su procenat šuta dovele na zavidan nivo.

U poslednjih 15 minuta utakmice ređali su se dobri napadi Valensije čija je ofanziva bila sve “tečnija”, a samim tim i prednost veća. Poslednji “trzaj” za crveno-bele bilo je delo Filipa Čovića, ali je prvak Srbije na kraju ipak ubedljivo poražen.

Pomenuti Reglend je bio ubedljivo najbolji u Zvezdi i na kraju je imao 21 poen. Bili Beron je upisao 11 poena, a niko više iz redova crveno-belih nije bio dvocifren. Muhamad Faje je imao devet poena i pet skokova, dok je isti broj poena ubacio i Filip Čović.

U pobedničkom sastavu istakao se Bojan Dubljević sa 14 poena i osam skokova. Vil Tomas je na kraju imao 13, Met Tomas 11, a Đoan Sastre i Sem Van Rosom po deset poena.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Valensiju u Beogradu, meč se igra sledeće srede.