Fenomenalni Marko Marin, Zvezda – Proleter 4 : 0

Naši fudbaleri ubedljivom pobedom sa 4:0 nad Proleterom zatvorili su 30. kolo Superlige i kao lideri ulaze u plej-of sa četiri boda više od drugoplasiranog Radničkog. Dvostruki strelac bio je Ričmond Boaći, a mrežu su zatresli i Marko Marin i Mirko Ivanić.

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 8.563
Sudija: Novica Anđelovski
Strelci: Boaći u 35′ i 82′, Marin u 68′, Ivanić u 77′

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 71′ Gobeljić), Milunović, Savić, Rodić, Jovičić, Ben, Ivanić (od 83′ Milijaš), Marin, Joveljić (od 71′ Pavkov), Boaći.
Proleter: Elesin, Mitrović (od 78. Plavšić), Leandro, Lambulić, Tanasin, Ilić (od 66′ Novaković), Govedarica (od 78′ Bempah), Čolović, Čović, Stamenić, Vujaklija.

Crveno-beli su još ranije bili obezbedili prvo mesto za plej-of, i pre poslednje utakmice, odnosno susreta 30. kola Superlige. Spuštena je zavesa na ovaj deo domaćeg prvenstva i preostalo je još sedam koraka do odbrane titule. Nakon što su se bodovi prepolovili, Zvezda ima 42, a drugoplasirani Radnički 38 i upravo ćemo ekipu iz Niša ugostiti na startu doigravanja naredne subote.

Ujedno, izabranici Vladana Milojevića produžili su seriju nepobedivosti na 56 uzastopnih utakmica bez poraza i upisali 27. superligaški trijumf ove sezone, dok je Nenad Milijaš odigrao jubilarnu, 250. utakmicu u dresu voljenog kluba.

Crvena zvezda je poslednji susret pred plej-of započela u sastavu: Borjan, Gajić, Milunović, Savić, Rodić, Jovičić, Ben, Ivanić, Marin, Joveljić i Boaći, a skoro 10.000 gledalaca još jednom je napravilo sjajnu atmosferu.

Navijači su nosili naše fudbalere ka uspehu koji je vodećim i poslednjim pogotkom najavio odnosno potvrdio Ričmond Boaći, da bi maestralnim potezom Marko Marin udvostručio prednost, dok se u strelce upisao i Mirko Ivanić.

Od samog početka su crveno-beli kontrolisali dešavanja na terenu i nametnuli svoj tempo sa akcentom na ofanzivu. Prva opasnija prilika viđena je u 12. minutu kada je Joveljić pokušao iskosa sa leve strane i šutirao pored bliže stative.

Nedugo zatim dobar pokušaj i maestra Marina, probao je lobom da zatrese mrežu i lopta je otišla pored stative. Ipak, u drugom poluvremenu je uspeo da na delu pokaže čaroliju.

Na isteku pola sata utakmice sve su opasniji bili puleni Vladana Milojevića, i Boaći je glavom stavio na muke golmana Elesina, a u 35. minutu je zatresao mrežu. Inicijativa se isplatila jer je golgeter iz Gane glavom najbolje reagovao na centaršut Jovičića sa desne strane i upisao se u strelce za 1:0!

Malo je nedostajalo da ubrzo udvostručimo prednost, Joveljić je pronašao Boaćija čiji je pokušaj ovaj put odbranio gostujući golman. Imao je Boaći još jedan vrlo dobar pokušaj sa distance, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata.

Crveno-bela ofanziva nije jenjavala ni u nastavku… Malo je falilo Rodiću da udvostruči prednost, da bi onda Joveljića stativa sprečila da poveća vođstvo. Nakon toga je nastupio nešto mirniji period igre sve do 68. minuta i magije Marka Marina.

Bila je to istinska majstorija nekadašnjeg nemačkog reprezentativca! Zvezdin maestro je prošao iz sredine ka levoj strani, prošao dvojicu čuvara i onda čudesno lobovao golmana Proletera za 2:0! Trenutak čarolije Marina koji je još jednom pokazao da je majstor fudbala.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 76. minutu – Ben je idealno uposlio Mirka Ivanića kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Četvrti, poslednji pogodak na meču viđen je šest minuta kasnije kada se Boaći na asistenciju sa desnog krila rutinski iz peterca drugi put upisao u strelce.

Nakon toga je kapiten i iskusni vezista Nenad Milijaš upisao jubilarni 250. nastup u crveno-belom dresu, pošto je zamenio Ivanića. Saigrači su mu ubedljivom pobedom ulepšali jubilej, a susret će pamtiti i oporavljeni Marko Gobeljić koji se vratio na teren.

Sve u svemu, još jedno lepo veče na Marakani i prava uvertira za plej-of!