EK TOP 16 : Prva pobeda na krilima Simanića i Čovića, Zvezda – Limož 83:71

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Limož u 1. kolu grupe G Evrokupa u dvorani “Aleksandar Nikolić” rezultatom – 83:71.

Crveno-beli su odigrali sjajno veći deo provg poluvremena, ali su gosti iz Francuske u nastavku zaigrali mnogo bolje i u jednom trenutku imali su čak šansu da povedu. Ipak, na krilima raspoloženih Boriše Simanića u trećoj i Filipa Čovića u poslednjoj četvrtini Beograđani su ostvarili prvi trijumf u drugoj fazi Evrokupa.

Ekipa Milana Tomića je u finišu prve četvrtine došla je do dvocifrene prednosti, najviše zahvaljujući raspoloženim Džou Reglendu i Biliju Beronu, dok je u 19. minutu na semaforu pisalo maksimalnih 40:26.

Limož je odlično počeo drugo poluvreme, odbrana gostiju je bila mnogo bolja i da na obe strane terena nije bilo raspoloženog Simanića pitanje je da li bi domaći tim uspeo da odbije nalet Francuza.

Gde je Simanić stao, Čović je nastavio u poslednjoj četvrtini. Plejmejker crveno-belih je pokrenuo svoj tim u trenutku kada su se gosti vratili na samo 2 poena minusa, postigao je 9 poena i asistirao Cirbesu i Kešelju za sigurnih 13 poena prednosti na 3:20 minuta pre kraja – 74:61.

Beron je bio najefikasniji sa 13 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije, Čović je upisao 12, uz 6 asistencija, po 11 su zabeležili Simanić i Cirbes, dok je Perperoglu dodao 10.

U poraženoj ekipi Dvajt Hardi je postigao 20 poena, a Vilijam Hauard i Aksel Butije po 11.

Zvezda u sledećem kolu 8. januara gostuje Unikahi u Malagi koja je sinoć poražena na gostovanju u Valensiji 85:74, dok Limož dan kasnije na svom terenu igra sa Valensijom.

Crvena zvezda – Limož 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18)
Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 5.897. Sudije: Karlos Peruđa, Petros Papapetru i Robert Viklicki.
CRVENA ZVEZDA: Regland 9, Čović 12, Kešelj 9, Perperoglu 10, Davidovac, Nenadić, Lazić, Beron 13, Ristić, Simanić 11, Cirbes 11, Odžo 8.
LIMOŽ: Ingliš 1, Hardi 20, Rusel 5, Tejlor 5, Bazile, Majls 8, Dž. Butej 3, Samjuels 7, Hauard 11, A. Butej 11.