Druga pobeda za tri dana nad favoritom iz Obrenovca : OK TENT – ŽOK Crvena zvezda 1:3

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su trijumf u prvoj utakmici četvrtfinala 53. Kupa Srbije. Naše devojke su Obrenovcu u dvorani JP SKC „Obrenovac“ pred oko 350 gledalaca savladale favorizovani TENT.

OK TENT Obrenovac : ŽOK Crvena zvezda 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 21:25)

Kao i pre nekoliko dana u prvenstvenom duelu dve ekipe domaće igračice su slavile u prvom setu. Do rezultata 5:5 gotovo da se igralo poen za poen, da bi Obrenovčanke napravile seriju od 5:0 i stigle do prve osetnije prednosti. Tu prednost čuvale su do rezultata 18:15 kada su naše devojke sa osam uzastopnih poena stigle na korak od osvajanja seta. Neshvatljivo su crveno-bele tu i stale pa je prvi set pripao domaćinu 25:25.

U drugom setu ravnopravna borba viđena je do rezultata 9:9 kada su naše devojke u dve serije stigle do nedostižne prednosti 10:16 i 11:20. Iako je domaća ekipa ponovo pripretila u finišu seta ovoga puta crveno-bele devojke su bile skoncentrisane i izjednačile rezultat u setovima.

Treći set je proticao u ravnopravnoj igri. Crvena zvezda je uspela polovinom seta da se odlepi i rutinski stigne do 25:18 i prednosti u setovima.

U četvrtom, ispostaviće se i poslednjem setu TENT je krenuo znatno bolje. Lako su domaće igračice stekle prednost od 9:3. Ipak naše odbojkašice još jednom uspevaju da naprave dve serije poena i da od 13:8 stignu do 15:20. Do kraja u igri poen za poen ostvarena je veoma važna pobeda, druga u samo nekoliko dana na teškom terenu u Obrenovcu.

Obrenovac – Dvorana: JP SKC Obrenovac. Gledalaca: 350. Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 101 minut.

TENT: Đurović 2, Radulović 1, Ćeranić 1, Erić 10, Mijatović 3, Vignjević, Jovičić 15, Tadić (libero), Čikiriz 10, Jeković 5, Cvetković, Lazić 16. Nisu igrale: Lukić, Pakić. Trener: Dušan Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Taubner, Sekulić 9, Čanak 16, Stijepić 14, B. Marković 5, Jakšić, Vidojević, Milunović 17, Đorđević 7, Delić 3, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Vučićević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

Revanš meč četvrtfinala 53. Kupa Srbije na programu je u Beogradu 28. novembra. U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala.