Crveno bela rutina, 30 razlike na istorijskoj utakmici za kapitena

U okviru 20. kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar sa 97:67 i tako ostali na prvoj poziciji dva kola do kraja regularnog dela.

Branko Lazić je na ovom meču postao rekorder po broju nastupa za Crvenu zvezdu(430), pa je pre meča doživeo velike ovacije i dobio brojne poklone.

Bolje su gosti iz Hrvatske otvorili meč i posle 3 minuta igre imali prednost od 6 poena(4:10). Seriju 6:0 za povratak Crvene zvezde inicirao je Matijas Lesor koji je od prvih 10 poena svog tima postigao 6. Do kraja prvog desetominutnog perioda viđena je egal igra, a konačan rezultat je postavio Nemanja Dangubić trojkom na isteku četvrtine.(22:19)

Furiozno je Zvezda otvorila drugu četvrtinu i več posle tri ipo minute imala prednost od 11 poena.(34:23) Prednost domaćih je nastavila da raste pa je 2 minute do kraja iznosila 15 poena(44:29). Zadar je do kraja poluvremena uspeo da smanji zaostatak pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 47:36.

Posle uvodna dva minuta gde je viđena ujednačena igra, Zvezda se odlepila na do tada maksimalnih plus 20 na krilima Džejmsa Feldina i Stefana Jankovića(62:42). Prednost do početka poslednje četvrtine najviše zahvaljujući Alenu Omiću je porasla na čak 25 poena(75:50).

Poslednja četvrtina je bila samo odrađivanje posla za Zvezdu. Atraktivna igra domaćih je obeležila i ovaj period. Do kraja meča prednost je rasla i do 31 razlike a svi igrači Zvezde su se upisali u strelce. (97:67)

CRVENA ZVEZDA – ZADAR: 97:67 (22:19, 25:17, 28:14, 22:16)

Crvena zvezda: Dangubić 5 ,Davidovac 10 ,Lazić 1 ,Dobrić 8 ,Feldin 14 ,Janković 11 ,Ročesti 2 ,Omić 14 ,Lesor 13 ,Enis 8 ,Jovanović 2 ,Bjelica 9